Livonia Partners pārdevis Thermory daļas Igaunijas uzņēmumam UG Investeeringud

Thermory, kas tika dibināts 1997.gadā, apgrozījums pēdējā gadā pārsniedza 100 miljonus eiro. Uzņēmums veic ražošanu trijās valstīs un eksportē produkciju uz vairāk kā 50 tirgiem. Uzņēmumā strādā gandrīz 700 darbinieku.

“Mēs esam pateicīgi Thermory dibinātajam Meelis Kajandu, Thermory vadībai, un visiem, kas palīdzēja veidot Thermory veiksmes stāstu. Šī bija pirmā Livonia fonda investīcija, kas sasniedza tieši tādu rezultātu, kādu mēs bijām apsolījuši saviem fonda investoriem. Esam pārliecināti, ka UG Investeeringud ir piemērotākais ilgtermiņa partneris, lai piepildītu Thermory globālo potenciālu”, teica Kaido Veske, viens no Livonia Partners dibinātājiem.

Kristjan Rahu, UG Investeeringud direktors, teica: “Mēs esam priecīgi kļūt par Thermory vairākuma īpašniekiem, jo uzņēmums ir globāls veiksmes stāsts, kas radies Igaunijā. Gan viņu spējas un prasmes, gan biznesa ambīcijas ir ļoti augstas. Thermory pievieno ilgtspējīgu vērtību tās ražotajiem koksnes produktiem.”

“Thermory ir ļoti pateicīgs Livonia Partners, ar kuru uzņēmumam ir bijuši aizraujoši izaugsmes gadi. Pēc vairākām investīcijām citu uzņēmumu iegādē un izaugsmē jaunos eksporta tirgos, Thermory šobrīd plāno fokusēties uz organisko izaugsmi, kas radīsies no ražošanas kapacitātes palielināšanas, investīcijām kokzāģētavās un starptautiskajā pārdošanas tīklā. UG Investeeringud ir stabils ilgtermiņa investors, kurš var palīdzēt ar jauna kapitāla piesaisti nepieciešamības gadījumā”, teica Meelis Kajandu, Thermory dibinātājs.

UG Investeeringud ir Igaunijas uzņēmums, kas investē ilgtspējīgos un uz eksportu orientētos uzņēmumos dažādās nozarēs, piemērām, ražošanā, infrastruktūrā, u.tml.

Livonia Partners ir Latvijā reģistrēts Baltijas privātā kapitāla fondu pārvaldnieks, kas šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro, vadot “Livonia Partners Fund I” un “Livonia Partners EIF Co-Investment Fund”. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugas Utkevičius; fonda ieguldītāji ir vietējie un starptautiskie institucionālie investori. Livonia investoru vidū ir Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Eiropas Investīciju fonda iniciatīva, Baltijas valstu pensiju fondi.