Noslēdzies Baltijas M&A un privātā kapitāla forums 2023

Pagājušajā nedēļā notika Baltijas M&A un privātā kapitāla forums 2023, kurā arī šogad bija privātā kapitāla panelis – to moderēja Martin Kõdar, BaltCap vadošais partneris, un diskusijā piedalījās LVCA valdes priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa (Livonia Partners), Pēteris Stepiņš (Swedbank Investment Management), Marco Natoli (European Investment Fund (EIF)), kā arī Arvydas Jadevicius, PhD CAIA (Willgrow). Sarunas gaitā tika secināts, ka uzmanības vēršana uz ESG un ilgtermiņa domāšana ir fundemanetāli svarīgi kritēriji, pieņemot lēmumus par kapitāla piešķiršanu, tāpat arī - investori būtu ieinteresēti līdzinvestēšanas iespējās.

Foruma izskaņā tika apbalvoti arī Baltijas gada darījums 2023 uzvarētāji – ievērojamākos darījumus veica Milrem Robotics un Sunly no Igaunijas – kategorijā Baltijas M&A gada darījums (darījums ir visu laiku lielākais ārvalstu ieguldījums Igaunijas aizsardzības nozarē), kā arī Nord Security un Oxylabs no Lietuvas – kategorijā Baltijas privātā kapitāla gada darījums (interneta privātuma un drošības risinājumu uzņēmums – otrais Lietuvas vienradzis).

Baltijas izejošais gada darījums ir Lietuvas Oxylabs, kas iegādājas 100% Silīcija ielejā bāzētā uzņēmuma Webshare Software Company kapitāla daļu.

Baltijas enerģijas gada darījums ir Igaunijas Sunly finansēšanas kārta, ko vadīja Francijas Natixi ieguldījumu pārvaldnieki.

Vairāk par uzvarētājiem lasiet šeit: https://www.sorainen.com/lv/baltijas-gada-darijums-2023-milrem-nord-security-oxylabs-un-sunly/

 

Forums Baltijas mērogā tiek rīkots jau kopš 2010. gada. Pasākums ieguvis lielisku reputāciju un pulcē privātā un riska kapitāla fondu pārstāvjus, investīciju baņķierus, konsultantus, uzņēmumu vadītājus un īpašniekus, ik gadu pārsniedzot 200 dalībnieku slieksni.