BaltCap un Draugiem Capital kļūst par IGLU zīmola attīstītāja Pepi Rer vairākuma akcionāriem

Ziņas oriģinālavots: https://draugiemgroup.com/lv/baltcap-un-draugiem-capital-klust-par-iglu-zimola-attistitaja-pepi-rer-vairakuma-akcionariem

 

Valkā bāzētais Pepi Rer ir ražošanas un e-komercijas uzņēmums ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kura pamatprodukcija ir polietilēna putas. Pirms astoņiem gadiem rādās IGLU stāsts, kad radošā komanda, attīstot jaunus materiāla pielietojumus, testējot biezās putu loksnes, radīja drošu rotaļlietu konceptu bērnu radošuma attīstībai. IGLU ražošanā ievēro augstus kvalitātes standartus, nepārtraukti uzlabojot produktu. Vairāk nekā 90% IGLU produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 25 valstīm, un šobrīd tas ir viens no vadošajiem zīmoliem pasaulē savā segmentā.

“Mūsu uzņēmuma lielākā vērtība ir darbinieki, no kuriem daudzi šeit strādā no pašas pirmās uzņēmumaā dienas. Tieši tāpēc arī investīciju partnerus mēs izvēlējāmies ļoti rūpīgi. Mēs saņēmām daudz investīciju piedāvājumus, taču tieši BaltCap un Draugiem Group komandas radīja uzticību. Esmu pārliecināts, ka šī komanda mūsu uzņēmumam palīdzēs turpināt sasniegt jaunas virsotnes gan inovatīvu tehnoloģiju ieviešanā, gan jaunu tirgu apgūšanā,” darījumu komentē Pepi Rer līdzdibinātājs un līdzīpašnieks Viesturs Lucāns.

Uzņēmums Pepi Rer šobrīd ir sasniedzis vairāk nekā 13,5 miljonu eiro apgrozījumu un kopš IGLU zīmola izveides, 2015. gadā, ir vairāk kā divkārt to palielinājis. Uzņēmuma peļņa 2022. gadā bija 1,7 miljonis eiro. Komandā strādā teju 200 darbinieki. Šīs investīcijas, ko papildinās BaltCap un Draugiem Capital komandas zināšanas, ļaus  straujāk attīstīt tiešo pārdošanu, mārketingu un e-komerciju IGLU zīmola nostiprināšanai globāli. 

“Mēs redzam lielu potenciālu attīstīt IGLU zīmolu, izvēršot pārdošanu gan tādās platformās kā Amazon, gan uzņēmuma interneta veikalā, izmantojot mūsu 19 gadu gaitā gūtās zināšanas no ražošanas un e-komercijas uzņēmumiem Printful, Fast Brands un citiem,” saka Draugiem Capital investīciju direktors Dāvis Siksnāns.

“Pepi Rer līdzšinējais veiksmes stāsts nebūtu iespējams bez uzņēmuma dibinātāju, vadības komandas un darbinieku ilggadēja, neatlaidīga darba. Mēs saskatām lielisku iespēju šo izaugsmes stāstu turpināt un mūsu ambīcija ir izveidot uzņēmumu par vadošu spēlētāju savā nišā ASV un citos eksporta tirgos, izmantojot BaltCap 25 gadus uzkrāto pieredzi, paceļot vietējos uzņēmumus starptautiskā līmenī,” komentē BaltCap investīciju direktore Sandra Aile.

 

Darījumam noslēdzoties, tiks veidota uzņēmuma padome, kurā kā padomes locekļi darbosies BaltCap investīciju direktori Sandra Aile un Pēteris Treimanis, kā arī Draugiem Capital investīciju direktors Dāvis Siksnāns. 

Baltijas valstu privātā kapitāla ieguldījumu fonds BaltCap kopš 1995.gada investējis vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumos un piesaistījis kopējo kapitālu vairāk nekā 700 miljonu eiro apmērā. BaltCap ir pārstāvēts visās trijās Baltijas valstīs ar vietējiem birojiem un investīciju komandām Rīgā, Tallinā, Viļņā, kā arī Varšavā, Helsinkos un Stokholmā.

Draugiem Capital ir dibināts ar mērķi veikt “gudrās investīcijas” citos uzņēmumos. Draugiem Capital investē uzņēmumos ar apgrozījumu, kā arī ar peļņu vai tuvu peļņas slieksnim. Pagājušajā gadā Draugiem Capital noslēdza pirmo investīciju darījumu, investējot 1,14 miljonus eiro kosmētikas uzņēmumā Prime Prometics, kļūstot par uzņēmuma mazākuma akcionāru. 

Šis ir jau otrais BaltCap un Draugiem Group kopīgais investīciju darījums. Pērn Draugiem Group uzņēmums Vendon, kurā 2012. gadā BaltCap investēja pusmiljonu eiro, tika pārdots Spānijas publiskajam tehnoloģiju uzņēmumam Azkoyen. Uzņēmumu  iegādājās par 9,3 miljoniem eiro, kam papildu tiks saņemti maksājumi līdz četriem miljoniem eiro, ņemot vērā noteiktu mērķu izpildi.