Salīdzini iespējkapitālu un bankas aizdevumu

Iespējkapitāla investīcijas var piesaistīt jebkurā uzņēmuma attīstības stadijā. Ja Jums ir unikāla biznesa ideja, bet nav pietiekamu finansu resursu, lai to realizētu, un nav pat ķīlas aizdevuma saņemšanai, varat apsvērt domu par riska kapitāla piesaisti.

Ja Jums pieder stabils uzņēmums, bet pašu kapitāla attiecība pret saistībām liedz Jums palielināt saistības, arī šajā gadījumā iespējkapitāla investīcijas var būt labs risinājums.

 

IESPĒJKAPITĀLA INVESTĪCIJAS BANKAS AIZDEVUMS
Vidēja un ilgtermiņa Īstermiņa un ilgtermiņa
Nav ķīlas, investors kļūst par Jūsu biznesa partneri, iegūstot īpašumā kapitāldaļas. Nepieciešams nodrošinājums ķīlas veidā.
Nav atmaksas grafika un procentu maksājumu. Investors ir orientēts uz uzņēmuma vērtības pieaugumu. Nepieciešama stabila naudas plūsma. Regulāri procentu un pamatsummas maksājumi neatkarīgi no saimnieciskās darbības.
Nostiprina bilanci, uzlabojot pašu kapitāla attiecību pret saistībām. Dod iespēju piesaistīt papildus aizņēmumus. Pretendē uz peļņas daļu veiksmīgas darbības gadījumā. Labs finansu līdzekļu avots, ja uzņēmumam ir stabila naudas plūsma un laba pašu kapitāla attiecība pret saistībām. Nepretendē uz papildus samaksu veiksmes gadījumā.
Katra investīcija ir īpaša, uzņēmuma analīze un lēmuma pieņemšana prasa vairāk laika. Ātrāka lēmuma pieņemšana.
Meklē uzņēmumus ar straujas izaugsmes potenciālu, gatavi uzņemties lielāku risku. Priekšroka stabiliem uzņēmumiem ar zemu risku.
Līdzdalība uzņēmuma pārvaldē. Nepiedalās uzņēmuma pārvaldē.
Neveiksmes gadījumā investors ir vienlīdzīgā situācijā ar pārējiem kapitāldaļu turētājiem. Neveiksmes gadījumā parādsaistību nokārtošanai tiek izmantots ieķīlātais īpašums.

Pretendē uz peļņas daļu veiksmīgas darbības gadījumā.

Nepretendē uz papildus samaksu veiksmes gadījumā.