Lai veicinātu riska kapitāla nozares attīstību Latvijā, seši lielākie uzņēmumi, kas darbojas riska kapitāla nozarē Latvijā – “Baltcap Management Latvia”, “EKO Investors”, “Hanseatic Capital Latvia”, “NCH Advisors INC.”, “Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds” un “Small Enterprise Assistance Funds”, kā arī “Latvijas Attīstības aģentūra” nodibinājušas sabiedrisko organizāciju “Latvijas riska kapitāla asociācija” (LVCA).

Riska kapitāla fonds, investējot naudas līdzekļus uzņēmumā, kļūst par tā līdzīpašnieku, līdz ar to uzņemoties daļu no uzņēmējdarbības riska, bet arī sagaidot paaugstinātajam riskam atbilstošu atdevi. Fonds tāpat kā pārējie līdzīpašnieki ir tieši ieinteresēts uzņēmuma vērtības pieaugumā. Uzņēmumu īpašnieki un vadība, kas izvēlas šo finansējuma veidu, papildus finansu ieguldījumam saņem arī riska kapitāla fonda pieredzi, zināšanas un sakarus, tādejādi veicinot panākumus.

LVCA ir izvirzīti šādi uzdevumi:

Asociācijas dibinātāji ir fondu vadības kompānijas, kuru pārvaldē ir dažāda lieluma un darbības profila investīciju fondi. 2003. gada nogalē Latvijas Riska kapitāla asociācija kļuva par Eiropas Riska kapitāla asociācijas (European Private Equity & Venture Capital Association) asociēto biedru. Šobrīd asociācija apvieno 16 organizācijas – lielāko daļu riska kapitāla nozares dalībnieku Latvijā.

Edgars
Pīgoznis
LVCA Valdes priekšsēdētājs un Glücksburg Consulting Group Partneris
Rūdolfs
Krese
LVCA Valdes loceklis, ZGI Capital investīciju direktors.
Kristīne
Bērziņa
“Livonia Partners” un LVCA valdes locekle
Jānis
Janevics
“Impimatur Capital” partneris un LVCA valdes loceklis
Eva
Berlaus
“Sorainen” vadošā partnere un LVCA valdes locekle
Sandijs
Āboliņš Ābols
LVCA Valdes loceklis, BaltCap partneris
Jānis
Skutelis
LVCA Valdes loceklis, FlyCap partneris
Laila
Zilgalve
Projektu vadītāja

Pieteikties par biedru

Lūdzu, aizpildiet visus laukus

Paldies, esam saņēmuši Jūsu pieteikumu.